Hokejisti Rakúska šokujúco postúpili na ZOH, vyradili Nemcov

10.02.2013 Celý región

Bietigheim-Bissingen 10. februára (TASR) - Hokejisti Rakúska si nečakane vybojovali účasť na ZOH 2014 v Soči.

Stačila im na to aj prehra v nedeľňajšom priamom súboji o postup D-skupiny kvalifikácie s vysoko favorizovaným Nemeckom 2:3 po predĺžení. Rakúšania vyhrali skupinu o bod pred svojím súperom.

Hokejisti Slovinska zvíťazili v nedeľňajšom zápase F-skupiny kvalifikácie na ZOH 2014 nad Ukrajinou 6:1 a potvrdili svoj postup do Soči.

Slovinci sa na budúcoročných hrách stretnú v základnej A-skupine s úradujúcimi majstrami sveta Rusmi, vicemajstrami zo Slovenska a s USA.

Hokejisti Lotyška prehrali v nedeľňajšom zápase E-skupiny kvalifikácie o postup na ZOH 2014 v Soči s Francúzskom 2:3 po predĺžení a to im stačilo na postup. V prvom nedeľnom stretnutí zvíťazili hokejisti Kazachstanu nad Veľkou Britániou 6:0.

Zloženie základných skupín hokejového turnaja na ZOH 2014:
A-skupina: Rusko (1.), Slovensko (6.), USA (7.), Slovinsko (18.)
B-skupina: Fínsko (2.), Kanada (5.), Nórsko (8.), Rakúsko (15.)
C-skupina: Česko (3.), Švédsko (4.), Švajčiarsko (9.), Lotyšsko (11.)

D-skupina, Bietigheim-Bissingen:

Holandsko - Taliansko 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 36. Willemse - 21., 59. Rocco, 6. Iannone, 22. Sirianni

Nemecko - Rakúsko 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

´ F-skupina, Vojens:

Ukrajina - Slovinsko 1:6 (0:4, 0:1, 1:1)

Góly: 48. Gnidenko - 4. Sabolič, 5. D. Rodman, 5. Sabolič, 10. Tičar, 32. Urbas, 59. Jeglič

E-skupina, Riga:

Veľká Británia - Kazachstan 0:6 (0:2, 0:4, 0:0)

Góly: 1. Starčenko, 3. Romanov, 25. Žailauov, 29. Litvinenko, 30. Solarev, 38. Alexandrov

Lotyšsko - Francúzsko 2:3 pp (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1)

Góly: 35. Darzinš, 41. Karsums - 3. Fleury, 15. Meunier, 65. Bellemare.